WebPrefer

Om oss Vilka är vi?

WebPrefer AB är ett utvecklingsbolag med fokus på spelbranchen. Tillsammans med Together Gaming och Bethard Group Ltd utvecklar vi nästa generations spelplatform för både B2B och B2C.

På WebPrefer är vi idag drygt 15 personer som skapar stora värden för bolaget genom att utveckla och implementera nya funktioner, med de senaste tekninkerna. I dagsläget har vi kontor i Växjö.

about us webPrefer

Vi är WebPrefer

Alexis Aho

Alexis
Aho

Partner / Utvecklare alexis@webprefer.com (+46) 0730661467
Mikael Lindberg Castell

Mikael
Lindberg Castell

Partner mikael@webprefer.com (+46) 0768935996
Johan Gustafsson

Johan
Gustafsson

Partner / Utvecklare johan@webprefer.com (+46) 0736965837
Catharina Lindberg

Catharina
Lindberg

Ekonomi / Administration finance@webprefer.com (+46) 0705509375
Eddy Proca

Eddy
Proca

Utvecklare eddy@webprefer.com
Hanna Wilde

Hanna
Wilde

Utvecklare hanna@webprefer.com
Johan Svensson

Johan
Svensson

Utvecklare johans@webprefer.com
Rikard Lindgren

Rikard
Lindgren

Devops rikard@webprefer.com
Marianne van Nouhuys

Marianne
van Nouhuys

Projektledare marianne@webprefer.com
Angela Vallejo

Angela
Vallejo

Testare angela@webprefer.com
Lina Larsson

Lina
Larsson

Testare lina@webprefer.com

Karriär Jobba med oss!

Vill du följa med oss på vår resa mot att realisera drömmar?
Vi söker dig som är driven och vill utmanas.

work with webprefer

Lediga tjänster

Vi är alltid på jakt efter drivna utvecklare med erfarenhet inom .Net, React, SQL och liknande. Kontakta oss om du känner att detta passar in på dig

Kontakta oss